Sukienki dla druhen

Czeka Cię rola świadkowej na ślubie cywilnym przyjaciółki lub kogoś z rodziny? Nie wiesz jaką sukienkę powinnaś założyć? Druhna pełni bardzo ważną rolę na ślubie. Zaraz po młodej parze oczy zwrócone są właśnie na świadków, dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniej kreacji. Sukienka dla druhny powinna mieć kilka cech, które pomogą Ci znaleźć idealną kreację. Jest też wiele elementów, których sukienki druhen nie powinny mieć. Chociaż początkowo znalezienie tej odpowiedniej kreacji może wydawać się trudnym zadaniem, to pamiętając o kilku zasadach na pewno znajdziesz idealną sukienkę dla druhny.

Chyba każda z nas nie może się doczekać momentu kiedy będzie druhną na ślubie cywilnym przyjaciółki lub kogoś z rodziny. Jest to bardzo wyjątkowa rola. Druhna na ślubie cywilnym nie powinna wyglądać jak zwykły gość, ale wybierając sukienki weselne dla druhny trzeba pamiętać, że jest to wyjątkowy dzień dla młodej pary i to oni są w tym dniu najważniejsi. Ubiór druhny to bardzo często sprawa dość kontrowersyjna. Powstała niezliczona ilość artykułów na temat tego, jakie nie powinny być sukienki dla druhen. Wiele osób twierdzi, że świadkowa nie powinna wyglądać lepiej niż panna młoda. Według nas do tematu sukienki dla druhen trzeb podchodzić z głową i po pierwsze nie słuchać się innych, tylko przed ślubem cywilnym porozmawiać na temat sukienki dla druhny.

Sukienka dla druhny - jaki kolor?

Zastanawiając się nad kreacją na ślub cywilny zacznij od określenia długości. Spytaj się panny młodej jaką będzie miała suknię na ślubie cywilnym. Długie suknie na ślub cywilny lepiej zakładać tylko wtedy jeżeli panna młoda także będzie miała taką samą długość. Długość sukienki dla druhen powinna być też związana z charakterem wesela. Jeżeli impreza weselna nie będzie różniła się niczym od tej, które są organizowane po ślubie kościelnym, to śmiało możesz założyć długą suknię dla druhny. Natomiast kiedy impreza weselna będzie skromna, na której będzie obecna tylko najbliższa rodzina lepiej żeby sukienka dla świadkowej na ślub cywilny była krótka i skromna.

Tak naprawdę nie ma ustalonych reguł mówiących, który kolor sukienki dla druhen będzie najlepszy, a czego unikać. Przyjęło się jednak, że sukienka dla druhen nie powinny być w kolorze białym i czarnym. Są to barwy, których lepiej unikać, chyba, że sama panna młoda będzie chciała być założyła białą sukienkę na jej ślub cywilny. W innym przypadku unikaj tych kolorów. Zresztą jest tyle innych barw, że na pewno wybierzesz sukienkę dla świadkowej na ślub cywilny w pięknym kolorze.

Druhny sukienki w różnych fasonach

Marki oferują sukienki dla druhen w różnych fasonach. Jest tak szeroki wybór krojów kreacji, że nie ma możliwości byś nie znalazła czegoś dla siebie. Najpopularniejsze fasony wśród druhen to sukienki rozkloszowane lub koronkowe sięgające przeważnie do kolan. Rozkloszowane sukienki dla druhen mogą mieć różną wielkość klosza, dzięki czemu każda sylwetka może dopasować ten fason do siebie. Koronkowe sukienki dla druhen, tak samo jako w przypadku rozkloszowanych mogą mieć różne fasony. W sklepach znajdziesz sukienki weselne dla druhen, które są w całości z koronki. Są to jedne z bardziej kobiecych fasonów, jednak nie każda dziewczyna czuje się dobrze w takiej kreacji. Koronka pojawia się także częściowo na sukienkach dla druhen. Może być obecna w górnej części sukienki lub delikatnie przyszyta na dole kreacji. Możliwości jest na prawdę wiele.

Sukienki dla druhen mogą kosztować naprawdę bardzo dużo, ale wiele popularnych marek ma w swoich kolekcjach sukienki, które spokojnie można założyć na ślub cywilny, a są w znacznie niższych cenach. Tanie sukienki dla druhen tak naprawdę nie ustępują w niczym tym z wyższej półki. Przecież nie każda z nas chce wydawać kilkaset złoty na sukienkę. Szukając sukienki dla druhen, zwróć także uwagę na to, czy będziesz mogła później kreację wykorzystać na inną okazję. Rozkloszowana sukienkę możesz później na przykład założyć na sylwestra lub bal karnawałowy. Wystarczy dobrać inne akcesoria i szpilki, a kreacja nabierze innego charakteru i nikt nie powie, że mogła to być kiedyś sukienka dla druhny.